Klient  jest informowany na bieżąco czy świeca się wykręci czy się urwie i ma możliwość podjęcia decyzji, bo urwanie świecy znacząco zwiększa koszt całej usługi

Wymiana świec żarowych

Wymiana świec żarowych jest wbrew pozorom zadaniem skomplikowanym, wymagającym posiadania odpowiedniego doświadczenia oraz precyzyjnych narzędzi. Dobrze przeprowadzona wymiana świec zagwarantuje lepszy rozruch silnika oraz zminimalizuje ryzyko urwania świecy żarowej przy kolejnej wymianie. Czy Ty lub Twój mechanik wykonacie te wszystkie poniższe czynności? i posiadacie takie specjalistyczne narzędzia?

Zapraszam do mnie na rutynowe wymiany świec żarowych. Usługę wykonuję zgodnie ze sztuką mechaniki, używam najlepszych na rynku narzędzi. Dzięki ich precyzyjności klient jest informowany na bieżąco czy świecę uda mi się wykręcić czy niestety świeca się urwie przy wykręcaniu, dzięki temu ma możliwość podjęcia decyzji. Ważne jest by to wiedzieć w trakcie wykonywania usługi, gdyż urwanie świecy znacząco zwiększa koszt całej usługi.

Wymiana świec żarowych przeze mnie może też zminimalizować problem urwanej świecy przy następnej wymianie eksploatacyjnej, gdyż świeca żarowa jest szczelnie wkręcona i nie zbiera się nagar oraz jest dodatkowo zabezpieczona smarem.

Po mojej wymianie świec żarowych auto będzie odpalało sprawnie, ponieważ świece żarowe będą wkręcone do końca i żarnik będzie w pełni nagrzewał komorę spalania.

Zachęcam do systematycznej wymiany świec żarowych, ta usługa jest dużo tańsza i daje poczucie bezpieczeństwa …

Istotne kwestie: 

cena usługi wymiany świecy od 50 zł/szt. netto

  • przy wykręcaniu używam klucza dynanometrycznego z zalecanym przez producenta świecy momentem Nm
  • czyszczę frezem otwór w głowicy na żarnik świecy, aby zapobiec urwaniu żarnika nowej świecy podczas wkręcania
  • w razie potrzeby frezuję w głowicy gniazdo-przylgnię świecy, aby nowo wkręcona świeca była szczelna, aby nie zebrał się nagar, który przy następnie wymianie spowoduje urwanie się świecy
  • odświeżam gwint na świecę w głowicy, aby nowa świeca żarowa wkręciła się lekko i do końca
  • smaruję gwint nowo wkręcanej świecy odpowiednim smarem – NIE z dodatkiem miedzi
  • dokręcam nową świecę kluczem dynanometrycznym z zalecanym przez producenta świecy momentem Nm
  • sprawdzam szczelność dokręcenia nowej świecy
  • cena wymiany świecy od 50 zł/szt. netto

banner_wiosna